KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15899265
nr 1589 9265
Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, daterad 1773, Pietà . Proveniens Hovpredikant Carl Bergö, Kristinebergs Slott, Olja på pannå, 48x36 cm, yttermått inklusive ram: 72x60 cm
måndag 8 januari 2024
kl 19:44:14